SILVER & METAL / Silver / Vodkakoppar 12297474
nr 1229 7474
Vodkakoppar
12 pieces, silver, Soviet Union (USSR). Height: 7, 5, invändigt förgyllda. Weight: 350 g,
12 st, silver, Sovjet. Höjd: 7,5, invändigt förgyllda. Vikt: 350 g
2000
SEK 1700
Monday January 21 2019
at 20:39:32
21/1 12:14:47
1.600 kr
21/1 17:34:47
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver